Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Zaurus C-760
OESF Portables Forum > Everything Else > Archived Forums > Everything Else > Zaurus Regional User Groups > Europe User Groups > Slovakia
Pavel
Zdravim,

dúfam, že niesom prvý užívateľ C-760 na Slovensku. Svoj som si nechal priniesť z Japonsky minulý týždeň a ešte sa s ním učím zaobchádzať. Preto by som sa rád spojil so slovenskými (alebo českými) užívateľmi a pokecal v rodnej reči ( moja angličti nie je nič moc ).

Samozrejme, že po obdržaní Z som sa hneď pustil do jeho lokalizácie a je asi všetkým jasné, ako to dopadlo. .... dopadlo to ešte horšie sad.gif sad.gif sad.gif . Chudák, nevedel sa naštartovať ani len do toho jap. menu z ktorého sa flash-ne nová ROM (vyskúšal som všetky testy vrátane tých deštrukčných ako AGING, alebo NAND FLASH (FULL)). Vždy naskočilo len System menu nech som robil čokoľvek. Našťastie tu existuje osoba menom Saša ( Sash, Sasch ) zo skupiny CACKO. Je to chalan, ktorý sa v Z dobre vyzná a cez ICQ ma krok po kroku naviedol ako Z znovu postaviť na nohy. Pomocou akýchsi súborov sa mi podarilo naštartovať to jap. flash-ovacie menu a potom som nahral jeho 1.18 ROM. Od vtedy je všetko OK. Ten chlap mi ušetril kopu mincí za posielanie Z naspaž do krajiny vych. slnka.

Dávajte si však pozor, soft. ktorý nieje určený pre 7x0 ho môže znovu zraziť na kolená. Stalo sa mi to včera, keď som nainštaloval praobyčajný symulátor TI vedeckej kalkulačky. Po spustení sa objavil len biely pruh a Z bol znova v kóme. Pomohol len flash z už spomínaného jap. flash-menu.

Teda: Nech žije Z a Sash

Ahoj

PS: Nevie niekto, ako pom IrDa prenášať data, ako napr. telef. zoznam medzi mobilom (siemens s55) a Z ???

Pavel
zenyatta
QUOTE
dúfam, že niesom prvý užívateľ C-760 na Slovensku. Svoj som si nechal priniesť z Japonsky minulý týždeň a ešte sa s ním učím zaobchádzať. Preto by som sa rád spojil so slovenskými (alebo českými) užívateľmi a pokecal v rodnej reči ( moja angličti nie je nič moc ).


Moj SL-5500 prisiel z Londyna este v aprili. S ROMkami som moc nevystrajal lebo som si hned povedal ze OpenZaurus z nich vyzera najschopnejsie a tak sa ho uz par mesiacov drzim (momentalne mam 3.3.6-pre1).

QUOTE
Samozrejme, že po obdržaní Z som sa hneď pustil do jeho lokalizácie a je asi všetkým jasné, ako to dopadlo.


Nie som si isty ci "lokalizaciou" myslis konverziu do anglictiny alebo slovenciny :wink: Pohraval som sa isty cas s myslienkou urobit slovensky preklad Opie (graficke prostredie v OpenZauruse) ale mne osobne by to bolo nanic lebo anglictina mi uplne vyhovuje. Treba ale povedat ze typci z Opie maju dost dobry lokalizacny system, teda aspon to tak vyzera.

QUOTE
Našťastie tu existuje osoba menom Saša ( Sash, Sasch ) zo skupiny CACKO. Je to chalan, ktorý sa v Z dobre vyzná a cez ICQ ma krok po kroku naviedol ako Z znovu postaviť na nohy. Pomocou akýchsi súborov sa mi podarilo naštartovať to jap. flash-ovacie menu a potom som nahral jeho 1.18 ROM. Od vtedy je všetko OK.


Som rad ze sa ti to podarilo vyriesit. Ta ROMka je klasicka alebo X11?

z.
zenyatta
QUOTE
PS: Nevie niekto, ako pom IrDa prenášať data, ako napr. telef. zoznam medzi mobilom (siemens s55) a Z ???


V mojom pripade (5500, OpenZaurus) to ide uplne lahko:

1. treba mat zapnuty irda aplet (Settings > Launcher > Taskbar > Irda)

2. irda aplet ma malu ikonku na spodnej liste (take vlnky); tukni na nu a vyber "Enable IrDA"

3. tukni znovu na irda ikonku a potom "Enable Discovery"

4. ak chces aj prijimat data, tukni znova na irda ikonku a potom "Enable Receive"

5. zapni IrDA na telefone a pridrz telefon <> zaurus tak aby sa ich IrDA porty videli; pri irda ikonke na zauruse by ti malo bliknut "Found: Siemens S55"

6. Posielanie dokumentu:
6a. prehod sa na zalozku Documents
6b. potlac stylusom na dokument ktory chces poslat (tzn. pritlac a podrz)
6c. objavi sa ti okno s vlastnostami dokumentu, tukni na "Beam"

7. Prijimanie dokumentu:
7a. Odosli dokument z telefonu
7b. zaurus sa ta spyta ci ma dokument prijat alebo odmietnut, vyber prijat

Moja priatelka ma S55 a uz sme si uspesne vymienali obrazky; dokonca som jej nahral cez IrDA jednu Java hru. Vsetko bez problemov.

z.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.