Author Topic: Magyar billentyűzet kiosztás  (Read 7903 times)

Artemys

  • Newbie
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Magyar billentyűzet kiosztás
« Reply #15 on: October 21, 2019, 06:21:40 am »
Quote from: zsalab2
Na gondoltam rákérdezek, valaki még írt-e a fejleszt?knek, hogy a magyar kiosztás közeledjen a szabványhoz? Valszin a célegyenesben van a cosmok gyártásának a kezdete, úgyhogy most lenne itt az id?.... Elég a fenti levelet bemásolni, és ott az email cím is, vagyis pár percnél nem több az egész..

sziasztok, de reg jartam erre. ki a 4. user? nem csak 3an vagyunk?
most rendeltem cosmot...

ByKa

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Magyar billentyűzet kiosztás
« Reply #16 on: February 08, 2021, 09:20:45 am »
Sziasztok!

Tegnap sikerült szereznem egy Geminit, és bár iPhone felhasználó vagyok, a linux miatt vettem meg.
A billentyűzetem német, de magyar leosztással, minden ékezet nélküli betű a helyén van kivéve az ékezeteseket
és a számokat, amik egy billentyűzettel jobbra vannak csúszva.
Én nyomdában tördelek (mérnökinformatikus vagyok, programoznék és linuxoznék) így vakon gépelek, ha a fizikai
billentyű kevesebb, mint kellene (az) akkor édes mindegy, hova dugják az acute (') és hungarumlaut (") ékezetes betűket.
Ami nekem szimpi lenne az az, hogy az o->ó, ö, ő; az u->ú, ü, ű.
De a legkorrektebb az lenne, ha betennének egy layout szerkesztőt a Planet Keyboard app alá, és akkor mindenki oda tenné,
ahova csak szeretné...

ByKa
« Last Edit: February 08, 2021, 09:34:07 am by ByKa »

ByKa

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Magyar billentyűzet kiosztás
« Reply #17 on: February 10, 2021, 04:33:47 pm »
Sziasztok!
Ezzel próbálkozott már valaki vagy egyedül én vagyok ennyire elvetemült???
Bár az utolsó ZH-kon izgultam ennyire, mint itt a flash-nél.
Volt egy széjjel-szana csúsztatható telefonos pda-m, na annak a függetlenítésénél volt még ilyesmi félelmem, hogy mi van, ha valami nem sikerül...

ByKa

 

 
« Last Edit: February 10, 2021, 04:35:49 pm by ByKa »

ByKa

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Magyar billentyűzet kiosztás
« Reply #18 on: February 11, 2021, 01:15:40 pm »
Sziasztok!
Az External Keyboard Helper-t nem próbálta valaki? Elvileg teljesen személyre szabható a külső bill vele, (usb, bt) de nem tudom, vajon a beépített (ez is usb, csak belül) menne-e vele.

ByKa

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Magyar billentyűzet kiosztás
« Reply #19 on: February 22, 2021, 07:38:48 am »
Sziasztok!

Egy általam elképzelt kiosztás (hogy a lehető legkevesebb keveredés legyen). Magam szoftverfejlesztő is vagyok, de javarészt nyomdának tördelek, ez a billentyűzet bár szerettem volna, hogy felülmúlja a várakozásaim, tördelésre alkalmatlan, (a képernyőméret is, nem is azért rendeltem). Viszont valóban nagyon klassz lenne, ha pl az én NÉMET billentyűmet bármilyen módon (NEM A HU BEÁLLÍTÁSÁVAL, mert az megy, de siralmas) át tudnám szabni valamilyen map szoftverrel.
Mivel Linux alatt is használom (és tudja vazze!) működik a fn billentyűs kombó minden nyelvnél, mégis egy-egy spec karakter tuti hogy hiányzik, amit karakter nézőkéből kell kikopizni hogy a terminalban tudj haladni...

A zöld csak sped hab lenne a tortán, mert azok dedikált funkciógombok minden nyelvnél, de az lenne a leghasználhatóbb, ha minden a bázisfonton lenne, és elő lehetne hívni, vagy amit egy korábbi kolléga javasolt, legyen dedikált gombja az acute-nek, dieresis-nek és hungarumlaut-nak, és utána leütve az éktelen karaktert rakja össze a kettőt. Még az is ésszerűbb lenne, mint most ez.

 


ByKa
« Last Edit: February 22, 2021, 08:05:24 am by ByKa »