Author Topic: Zaurus SL-5500  (Read 4051 times)

Jan Domaniewski

  • Newbie
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Zaurus SL-5500
« on: July 02, 2004, 09:17:14 am »
Mam Zaurusa SL-5500 z 32 Mb pamieci. Ma w sobie system Sharpa a chce zainstalowac OpenZaurusa tak zeby miec polskie fonty. Czy ktos moze mi po ludzku (bo nie jestem fachowcem) wytlumaczyc czy dobrze mysle, ktora wersje OpenZaurusa wybrac i jak sie go instaluje z karty CF (np. ktore konkretnie pliki wziac dla 32 Mb pamieci) oraz jak potem uzyskac polskie znaki w tym co pisze.

Hrw

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1366
    • View Profile
Zaurus SL-5500
« Reply #1 on: July 02, 2004, 10:21:02 am »
Potrzebujesz karty CF (16MiB wystarczy dla OZ, dla Sharpowych potrzebna jest 32MiB). Pliki których potrzebujesz to obraz systemu (initrd.bin) i odpowiedni kernel (32+32) w tym wypadku.

A którą wersję OZ? hmm.. rzekłbym, że 3.5.1-pre1 ale jest to wersja developerska więc może się okazać, że coś nie działa...

Co do polskich warunków... opisałem to już na tym forum więc znajdziesz to szybko (w Polish ZUG).

Przy okazji chcę Was poinformować, że OPIE 1.1.4 zawiera już polskie klawiatury (sprzętowa by "edi" i moja ekranowa).
OpenZaurus 3.5.4x Release Manager
OpenEmbedded, Ångström, Poky developer
My website

Misc embedded hardware.

Izydorr

  • Newbie
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
    • http://www.daniel.pultusk.net
Zaurus SL-5500
« Reply #2 on: July 05, 2004, 07:28:35 am »
hmmm, kurde, to ja muszę podgonic z tłumaczeniem

Hrw

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1366
    • View Profile
Zaurus SL-5500
« Reply #3 on: July 05, 2004, 07:42:58 am »
Izydorr - Ty zajmujesz się tłumaczeniem OPIE? No to wiem komu truć by dało się tego tłumaczenia używać ;)

Obecnie nie używam opie-i18n-pl ze względu na zbyt długie napisy w tłumaczeniach (patrz Datebook (którego już i tak nie używam) i jego "New Event" z napisami w stylu "godzina rozpoczęcia" powodującymi "zniknięcie" części wybieraka godzinowo/minutowego).
OpenZaurus 3.5.4x Release Manager
OpenEmbedded, Ångström, Poky developer
My website

Misc embedded hardware.

Izydorr

  • Newbie
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
    • http://www.daniel.pultusk.net
Zaurus SL-5500
« Reply #4 on: July 06, 2004, 04:14:31 am »
Wiem, wiem, wiem. Moja kulpa
Generalnie pliki są w trzech różnych stadiach:
- nie przetłumaczone
- przetłumaczone bez polskich znaków
- przetłumaczone z polskimi znakami w Unicode

Tak naprawdę, to wszystkie wymagają przynajmniej przejrzenia i jeśli nie przetłumaczenia, czy dopisania polskich znaków, to przynajmniej właśnie "optymalizacji" . Przynajmniej te kluczowe aplikacje.
Tyle, że ostatnio nie mam za dużo czasu  za 4 dni się żenię

Pozdrawiam i mam nadzieję, że uda mi się to tłumaczenie doprowadzić do stanu używalności.

Jan Domaniewski

  • Newbie
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Zaurus SL-5500
« Reply #5 on: July 06, 2004, 08:34:59 am »
Mam jeszcze pytanie. Zainstalowalem OZ z ZImage 32+32, doszedlem juz jak sie instaluje programy przy pomocy Packages. Ale nie do konca.
Gdzie powinienem instalowac programy (mam do wyboru root, ram i karty). Opie w wersji pl zainstalowalem na root i pamiec w tym obszarze mi sie skonczyla. Teraz probuje zainstalowac polskie fonty na ram ale wyswietla mi sie komunikat ze nie moze otworzyc jakiegos pliku z rozszerzeniem list dla danego fontu. Co mam zrobic?! I co gdzie instalowaç?! B?agam o pomoc

Izydorr

  • Newbie
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
    • http://www.daniel.pultusk.net
Zaurus SL-5500
« Reply #6 on: July 08, 2004, 05:03:52 am »
Ja instaluję wszystko na kartę SD, tylko pamiętaj, że musi zostać sformatowana na system plików ext2.

Jan Domaniewski

  • Newbie
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Zaurus SL-5500
« Reply #7 on: July 09, 2004, 07:41:12 am »
Czy wiecie gdzie moge sciagnac jakis program typu notes do Zaurusa? Niestety w OpenZaurusie 3.3.5 ktory posiadam, takowy nie wystepuuje

Hrw

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1366
    • View Profile
Zaurus SL-5500
« Reply #8 on: July 09, 2004, 08:48:27 am »
Opie ma notes-applet. Możesz także obadać IQNotes.
OpenZaurus 3.5.4x Release Manager
OpenEmbedded, Ångström, Poky developer
My website

Misc embedded hardware.

Jan Domaniewski

  • Newbie
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Zaurus SL-5500
« Reply #9 on: July 09, 2004, 02:42:04 pm »
Ale notes z opie nie chce sie zainstalowac, ani na root ani na ram