Author Topic: Syndesh me linux  (Read 4179 times)

eonblueapocalypse

  • Newbie
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Syndesh me linux
« on: March 31, 2004, 07:56:41 am »
Φίλτατε mpak τι εχεις καταφερει ως τωρα οσον αφορα στην συνδεση του zaurus με το pc? δεν εχω ακομα μονιμη συνδεση στο ιντερνετ και δεν εχω δοκιμασει τα διαφορα κολπα οπως internet sharing remote control μπλα μπλα..
Zaurus sl-C860
(fact autou-tou-mhna (einai ((onoma :EVA)
                                          (idiothta :psychologos))
                                          gia-goutou-goulou))

amrein

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 345
    • View Profile
    • http://
Syndesh me linux
« Reply #1 on: March 31, 2004, 11:33:15 am »
Φίλτατε mpak τι εχεις καταφερει ως τωρα οσον αφορα στην συνδεση του zaurus με το pc? δεν εχω ακομα μονιμη συνδεση στο ιντερνετ και δεν εχω δοκιμασει τα διαφορα κολπα οπως internet sharing remote control μπλα μπλα?

Of course! Give me 5 cases!

Sorry. Just a joke.

mpak

  • Newbie
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
    • http://www.travelforum.gr
Syndesh me linux
« Reply #2 on: April 12, 2004, 05:33:12 pm »
απο sharing κ.τ.λ. τιποτα.Για συνκ με outlook οταν εχω την ρομ της σαρπ δουλευει κανονικα με τις αλλες οχι.
Απο νετ εχω μια wifi καρτουλα και ενα acess point και σερφαρω ανετα.Εσυ τι θες πιο συγκεκριμενα να το ψαξουμε αν μπορω να σε βοηθησω αφου δεν εχεις μονιμο νετ τωρα.Λεω να το γυρισω στο 860-760 αξιζει η αλλαγη?τρεχει ολο το σοφτγουεαρ απο τα sl?η pdaxrom αξιζει?παιχνιδια?
οταν ποσταρεις εδω στελνε κανενα πμ για να το τσεκαρω.
και χρονια πολλα!

eonblueapocalypse

  • Newbie
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Syndesh me linux
« Reply #3 on: April 13, 2004, 06:52:26 am »
Δοκιμασα αρκετα τρελα στο σπιτι των γονιων τωρα το πασχα. Εχω πορωθει με pdaXrom. Αν εξαιρεσεις βιντεο που παιζει ψιλοελεινα( θελει ψαξιμο αλλα στο mplayer. δεν παιζει α υπαρχει και πιο γρηγορος ειναι απιστυτο προγραμματιστικα). Φιλε αξιζει παντως τρελα το 860 που εχω. Ξερει να κανει το τελειο hardware η sharp .απο promotion ειναι για τον πουτσο.
Εβαλα σε vcn το zaurus με το pc για να χειριζομαι το zaurus  απο το πληκτρολογιο του υπολογιστη που βολευει για προγραμματισμο αρκετα. Τωρα θελω να κανω αυτο που ειχε δοκιμασει ενας,να εγκαταστησω λειτουργικο σε υπολογιστη μεσω zaurus. Ρε συ το wireless τι ακτινα πιανει? Θελαμε να κανουμε με τα παιδια χανια ενα ασυρματο με overlap αλλα αλλοι μας ειπαν οτι δεν θα πιανει ουτε στο διπλα τετραγωνο κ καλυτερα να δοκιμασεουμε με εξωτερικες μεγαλες κεραιες.
Οσο για το software που ρωτας απτο 5500 δεν θα δουλευουν προφανως γιατι εχει διαφορετικο cpu και οι εφαρμογες θα θελουν recompile. Αλλα ολα τρεχουν κανονικα απτο 5600 εκτος απο λιγα και αδιαφορα...Παιχνιδια?..Προγραμματισμος χεχε..μπα. και τα go και τα διαφορα οπως DnD παιζουν.Δεν εχεις χωσει openembeded(-zaurus)?Ειχα περιεργεια για το πως θα δουλευει στο 5600..Πες ποσο στοιχισε το wifi. ..
Zaurus sl-C860
(fact autou-tou-mhna (einai ((onoma :EVA)
                                          (idiothta :psychologos))
                                          gia-goutou-goulou))

mpak

  • Newbie
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
    • http://www.travelforum.gr
Syndesh me linux
« Reply #4 on: April 13, 2004, 08:41:38 am »
εννοεις openzaurus?δεν εχω βαλει γιατι λενε για κατι προβληματα στο φλασαρισμα που εχει.Εχω βαλει μια αλλη την zynergy.
Για wifi οντως δεν θα πιανεστε χωρις κεραιες.Αλλα μια κεραια δεν ειναι μεγαλο κοστος ~40.ενα καλο σετ ειναι access point στην ταρατσα με μια κεραια 15-17 db(γυρω στα 150 ευρω), καλωδιο δικτιου κατω εκει που εισαι απο το access στο pc σου,ετσι μπορεις να φτιαξεις λινκ 1-2+ χιλιομετρα.Με το sharp μπορεις να μπαινεις ασυρματα αν εισαι κοντα στην κεραια,οχι πχ 5ο κεραια ισογειο εσυ.