Author Topic: Problemy z CF  (Read 2296 times)

wred

  • Newbie
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Problemy z CF
« on: November 12, 2004, 09:55:31 am »
Prosze powiedzcie mi co mozna zrobic, zeby na CF nie robily sie tak czesto bledy...

mam na niej EXT2, po kazdym wlaczeniu (pelnym)  zglasza "ext2ft-fs warning..."
bardzo czesto robia sie powazne bledy, kilka razy zniknal z karty superblock, traca sie sektory, potem mam je w lost+found, (potem musze reinstalowac niektore pakiety - trace bardzo duzo czasu na sama zabawe z ta CF  ...)

1. Czy czegos nie zrobilem dobrze ? czy to normalne i wszyscy sie mecza tak z ext2...?

2. Czy formatujac CFa najpierw tworzyliscie partycje fdiskiem, a dopiero potem formatowaliscie ja mke2fs, czy od razu formatowaliscie cala karte...?

3. Moze uzyc ext3 (ale trzeba by go dokompilowac do kernela...)? albo tego filesystemu ktory jest dla /...?

4. Jakie skrypty wykonuje OPIE przy zamykaniu systemu? - /etc/init.d/halt , reboot - moze tam dopisac odmontowanie /mnt/cf ???? - bo wydaje mi sie ze partycja ta nie zostaje odpieta w ogole przy zamykaniu i dlatego robia sie bledy...?

5. Wadliwa CF ? - (Transcend 128M)

Pozdrawiam
SL5500 :)

wred

  • Newbie
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Problemy z CF
« Reply #1 on: November 13, 2004, 09:27:52 am »
Aha,

to chyba cos jednak z karta, musze sobie zalatwic inna... na tej 128 nie moge zflashowac Z, mam efekt ciaglego co sek. migotania obu diod, probowalem formatowac ja na wszelkie mozliwe sposoby na FAT16... nic nie pomoglo.

Pozdrawiam
SL5500 :)

Hrw

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1366
    • View Profile
Problemy z CF
« Reply #2 on: November 15, 2004, 11:50:03 am »
Quote
1. Czy czegos nie zrobilem dobrze ? czy to normalne i wszyscy sie mecza tak z ext2...?
U mnie przy starcie czasem CF w ext2 jest zamontowana nieco po tym jak OPIE chce startowa? i musz? z palca odpali?.. ale to przez to, ?e /opt/ mam na karcie..

Quote
2. Czy formatujac CFa najpierw tworzyliscie partycje fdiskiem, a dopiero potem formatowaliscie ja mke2fs, czy od razu formatowaliscie cala karte...?

mam dwie partycje: 16MiB vfat i 240MiB ext2
Quote
3. Moze uzyc ext3 (ale trzeba by go dokompilowac do kernela...)? albo tego filesystemu ktory jest dla /...?

ext3 w module b?dzie w OZ 3.5.2 a jffs2 na karcie nie wiem czy pójdzie
OpenZaurus 3.5.4x Release Manager
OpenEmbedded, Ångström, Poky developer
My website

Misc embedded hardware.